Results Perak All-Comers 2014

>> November 11, 2014

Ipoh,  9 November 2014  “Perak All-Comers Athletics Championships”

MEN

100m (nwi) 1h5 Harith Ammar Mohd Sobri 10.7h,  2h5 Mohd Zabidi Ghazali 10.8h,  3h5 Jonathan Nyepa (96) 10.9h,  4h5 Nixson Kennedy 11.1h,  5h5 Kannathasan Subramaniam 11.2h

200m (all nwi): 1h5 Jonathan Nyepa (96) 21.9h,  2h5 Kannathasan Subramaniam 22.0h,  3h5 Harith Ammar Mohd Sobri 22.1h,  4h5 Hamizi Arobi 22.3h,  5h5 Anchois Aron 22.4h,  6h5 Kwong Kar Jun 22.5h,  7h5 Sebastian Lee Azcona 22.6h

400m:  1r2 Mohd Fairol Nazim 49.4h,  2r2 Schzuan Ahmad Rosely 50.3h;  1r4 Ku Amir Syazwan Ku Sharif (96) 50.2h

800m:  1r1 Jegan Arumugam 1:56.8h,  2r1 Kesavan Maniam 1:57.4h,  3r1 Dekeeshgaaren Sasigaran (95) 1:58.9h

1500m: Kesavan Maniam 2:05.2h,  2. Tan Wei Heng 4:05.7h,  3. Mohd Syafiq Shamsl Bahri 4:08.9h,  4. Jeevinthiran Victor Ravinthiran 4:10.9h;

5000m:  Tan Wei Heng 16:10.3h,  2. Christopher Soosai 16:19.2h

110mh (nwi):  Muhammad Zulfikri Yusri (98) 15.7h,  2. Zakaria Usup (PDRM) 15.9h,  3. Ghasfar Gabra 16.0h

L J:  Mohd Sharin Azuan Jamaika (96) 7.23/nwi,  2. Nik Lukmanul Hakim Nik Yahya 7.19/nwi,  3. Nasharudin Fitri Zaini 7.02/nwi,  4. Mohd Shaifuddin (Mohd Saifuddin Ishak SEL 190492, Paralympics ??) 6.98/nwi;

H J:  Muhd Ashraf Saipu Rahman 2.14,  2. Mohd Zulhelmi Rosli (Ter/96) 1.90

T J: Muhammad Hakimi Ismail 15.96/nwi

S P:  Goh Wei Kiang 12.35,  2. Ting Aik Hou (Sar/97) 12.16,  3. Mohd Amirul (Prk/??) 11.35

D T:  Chuo Kwong Cheung (Sar/97) 33.57

J T: Teoh Tzen Yih (Pen/95) 50.40,  2. Mohamad Ali Hamid 49.70

10,000m W: Muhammad Khairil Harith Harun 48:56,  2. Mohamad Shamrin Mohd Aris 51:13

4x100m:  KOM/MAF Team (?,?,?,?) 41.4h

4x400m:  KOM/MAF Team (?,?,?,?,) 3:20.5h,  2. KOM/MAF Team 2 (?,?,?,?) 3:20.6h


WOMEN

100m (all nwi):  1h2 Noor Shahidatun Nadia Mohd Zuki (96) 12.4h;  1h3 Zaidatul Husniah Zulkifli 11.5h,  2h3 Zaidatul Husna Zulkifli  12.0h,  3h3 Thana Teoh (pelapis MSN team, unknown??) 12.5h

200m (all nwi) 1h2 Zaidatul Husniah Zulkifli 24.2h,  2h2 Zaidatul Husna Zulkifli 24.7h,  3h2 Siti Nur Afiqah Abd Razak (98) 24.9h,  4h2 Nurul Faizah Asma Mazlan 25.1h,  5h2 Thana Teoh 26.1h;   1h3 Saidatul Izzati Suhaimi (96) 26.1h

400m: 1r1 Saidatul Izzati Suhaimi (96) 60.3h;  1r2 Siti Nur Afiqah Abd Razak (98) 59.3h,  2r2 Nurul Faizah Asma Mazlan 59.6h

800m: Sheeren Samson Vallabouy (98) 2:29.8h

100mh (nwi):  1r2 Norhazwani Abdul Haris (99) 15.4h

400mh: Norhazwani Abdul Haris (98) 69.8h

H J:  Nur Syahirah Md Osman (Prk/98) 1.56,  2. Nani Shahiera Zawawi (Ter/96) 1.53

L J:  Noor Amira Mohamad Nafiah 6.15/nwi,  2. Noor Shahidatun Nadia Mohd Zuki (96) 5.89/nwi,  3. Noor Shila Idris 5.35/nwi,  4. Nurul Atikah Abidin (Ter/96) 5.12/nwi;

J T:  Celine Kong (97) 37.25,  2. Nur Syazana Tarmuji (Mal/130496) 31.27,  3. Nur Rajaah Atirah Akram (Prk/98) 30.99

4x400m:  KOM Team (?,?,?,?) 4:06.16


Post a Comment

ASIAN LEADERS (Men)

100m 9.91 Su Bingtian CHN, Madrid
200m 20.16 Xie Zhenye CHN, Osaka
400m 44.07 Abdalelah Haroun QAT, London
800m 1:45.65 Jinson Johnson IND, Guwahati
1500m 3:34.55 Sadik Mikhou BRN, Paris
5000m 13:01.09 Birhanu Yemataw BRN, Lausanne
10000m 27:38.16 Hassan Chani BRN, Maia
Mar 2:06.11 Yuta Shitara JPN, Tokyo
3000 Sc 8:22.00 Kosei Yamaguchi JPN, Abashiri
110mh 13.36 Ahmad Al-Mouaed KSA, Praha
400mh 46.98 Abderrahman Samba QAT, Paris
HJ 2.40 Mutaz Barshim QAT, Doha
PV 5.71 Xue Changrui CHN, Shanghai
LJ 8.47A Wang Jianan CHN, Guiyang
TJ 17.22 Dong Bin CHN, Eugene OR
SP 20.24 Tejinder Singh IND, Patiala
DT 68.85 Ehsan Hadidi IRI, Chula Vista CA
HT 78.18 Dilshod Nazarov TJK, Chorzow
JT 87.43 Neeraj Chopra IND, Doha
Dec 7948 Keisuke Ushiro JPN, Gotzis
20kmW 1:17:26 Eiki Takahashi JPN, Kobe
50kmW 3:44:25 Hiroki Arai JPN, Taichang
4x100m 37.85 Japan Team JPN, Osaka
4x400m 3:04.05 India Team IND, Gold Coast
RED = World Leader

STATISTICS

STATISTICS

ASIAN LEADERS (Women)

100m 10.99 Wei Yongli CHN, Resisprint
200m 22.73 Viktoriya Zyabkina KAZ, Almaty
400m 49.08 Salwa Eid Naser BRN, Monaco
800m 2:02.23 Manal Bahraoui BRN, Duffel
1500m 4:11.55 P.U Chitra IND, Guwahati
5000m 15:10.91 Rina Nabeshima JPN, Eugene OR
10000m 31:52.42 Mizuki Matsuda JPN, Yamaguchi
Mar 2:22.44 Mizuki Matsuda JPN, Osaka
3000 Sc 9:10.74 Winfred Yavi BRN, Monaco
100mh 13.08 Wu Shuijiao CHN, Shanghai
400mh 55.54 Aminat Odeyemi BRN, Goleniow
HJ 1.91 Nadzehda Dusanova UZB, Tashkent
PV 4.60 Li Ling CHN, London
LJ 6.64A Xu Xiaoling CHN, Guiyang
TJ 14.25 Olga Rypakova KAZ, Paris
SP 20.38A Gong Lijiao CHN, Guiyang
DT 67.03 Chen Yang CHN, Osterode
HT 75.02 Luo Na CHN, Halle
JT 67.69 Lu Huihui CHN, Halle
Hep 5898 Purnima Hembram IND, Guwahati
20kmW 1:26:28 Qieyang Shenjie CHN, La Coruna

Statistics


ARCHIVES

Copyright © 2009-2018, AdrianSprints.com . All Rights Reserved . Policy . Term of Use
Sports Top Blogs Sports blogs & blog posts Free Web Stats

Back to TOP