Malaysian Athletics Results No 8, 2012

>> June 30, 2012


MALAYSIAN  ATHLETICS  RESULTS  2012- No 8
Compiled by Jad Adrian, ATFS Statistician, info@adriansprints.com

Kangar,  11-12 June 2012  “KAGUM / National Teacher-Institution Athletics Meet”
-meeting for teacher training institutes, hand timing, no wind reading, best results as follows;

MEN
100m    (11) 1.Mohd Haniff Zaini (IPGKRM) 10.9.
400m    (12) 1.Mohd Amir Fakri Ismail (IPGKRM) 49.4.
400mh  (12) 1.Mohd Amir Fakri Ismail (IPGKRM) 54.8.
HJ         (11) 1.Ahmad Abidin Shakirin Baharin (KPIS) 1.95.

WOMEN
100m    (11) 1.Ong Pei Si (IPGKKB) 12.9.
JT         (11) 1.Amuthamalar d/o Ganesan (IPGKP) 31.51.

BERLIN Germany,  15-17 June 2012  “German National Paralympic Championships”
-National open champs with participants mostly from European countries, best results achieved by Malaysian competitors with standard implements as follows;

MEN
Category: F11/13
LJ         (16) 1.Mohd Saifuddin Ishak 6.59 /+0.3.

Category: F28 = intelectual dis. (7.26kg)
SP         (15) 1.Muhammad Ziyad Zolkefli 13.79  (note that silver medalist was over 2 metres behind)
WOMEN
Category: ?? (4kg)
SP         (16) 4, Hemala Dewi d/o Enikutty 10.38.
DT        (15) 3, Hemala Dewi d/o Enikutty 30.96.

RIED Austria,  16 June 2012  “International Athletics Meeting”
-two Malaysian athletes competed in the meet, both winning gold medal and achieved their seasonal bests, as follows;

WOMEN
400mh  1.Noraseela Mohd Khalid 59.30
PV        1.Roslinda Samsu 4.20

Kajang,  17 June 2012  “Larian Jogathon Kajang”
-with different categories and distances, doubtful course!!, results as follows;

MEN
10km / Open (Obviously short distance / most probably 9km only ?!!)
1.Charles Kipkorir Kipsang (Ken) 27:44, 2.Arul Thevar s/o Muniandy 31:42, 3.Prabakharan s/o Madharan 31:44, 4.Lili Sohairi Md Yan Ghazali 32:16, 5.Ong Wei Kiang 33:15, 6.Abdul Aziz Mohamad 34:44;

8km / Junior
1.Elanggovan s/o Govindasamy 25:06.

WOMEN
8km / Open
1.Loh Chooi Fern 32:26.

6km / open
1.Sheela d/o Samivellu 22:22.

DULUTH  MN, United States,  17 June 2012  “36th Grandma’s Marathon”
-Woo Chan Yew of Kuala Lumpur who are currently residing and working at Ames Iowa USA has recorded his lifetime best over the 42,195m course with a time of 2:25:07 at Duluth Minnesota which is apparently the fastest ever by a Malaysian,  fact and figure as follows;

MEN / Marathon
19, Woo Chan Yew 2:25:07 (NBP- National Best Performance)
-official intermediate times at 10km (34:12), at 13.1m/21km (1:11:49), at 25m/40km (2:18:11 NBP)

-the Grandma’s course is USATF certified, however the course runs point-to-point from one city (start) to another city (finish) with seperation of 83%, making it ineligible for record purposes. For a record, this mark surpassed his own National Best 2:26:28 he did at ‘downhill’ St. George Marathon in 2009. The national marathon record of Malaysia remains unchanged, at 2:28:36 set by Woo Chan Yew himself in Montreal Marathon on September 5, 2010.

Kuching,  17 June 2012  “Live Active Run 2012”
-winners for all categories and best results as follows;

MEN
Half Marathon / open
1.Satoshi Okano (JPN) 1:24:25

10km / open
1.Fredrick Mwingirwa Mathiu (KEN) 35:47.

WOMEN
Half Marathon / open
1.Ling Mee Eng 1:38:57,  2.Hii Yieng Nyuk 1:42:24,  3.Tan Sii Eng 1:43:40.

10km / open
1.Ho Siew Hua 50:11.

Ipoh, 17 June 2012  “9th Starwalk / 10km Road Walk”
-around 15,500 participants in these annual walk event, features two categories;  non-competition (7km) and competition (10km- 1200 participants), first three and best results for 10km road walk competition as follows;

MEN
International:  1. Edmund Sim Soon Chye (SIN) 46:42, 2. Peter James Back (AUS) 59:20, 3. Nasri Yahya 1:07:24.

Open:  1.Mohd Azizi Anwar 50:13,  2.Jayseelans s/o Magandrein 52:32,  3.Toon Thaw Chian 1:07:52.

Juniors (13-19 years):  1.Mohd Shamrin Mohd Aris 50:57, 2.Srikanth s/o Murugaswaran 50:59, 3.Mior Muhammad Amerul 54:24.

Junior Veteran (40-49y):  1.R.Subramaniam 57:38,  2.Lim Kok Cheong 58:20,  3.Yu Song 1:06:00.

Senior Veteran (?):  1.R.Nachappan 1:15:10,  2. K.Mahalingam 1:15:11,  3.Azmi Ahmad 1:15:25.

Diamond Veteran (?):  1.Wong Yew Tho 57:06,  2.Thomas Kok 58:22,  3.Hor Ah Siew 59:19.

WOMEN
International:  1.Song Gie Chee 57:39,  2.Chang Meei Lee (??) 1:13:56,  3.Lim Phaik Siew (??) 1:17:09.

Open:  1.Norliana Mohd Rusni 57:28,  2.Sin Pei Chan 1:07:09,  3.Nilamani d/o Vithiaa 1:09:55, 4.Kwan Sook Mei 1:10:50, 5.Loo Mun Chui 1:12:12.

Junior (13-19y):  1. Boothini d/o Subramaniam 1:07:28,  2.Mashni d/o Nilamni 1:09:21,  3. Poovili d/o Krishnan 1:11:21, 4.S.Thevi 1:12:00;

Veteran (40-49y):  1.Serene Seah 1:04:09,  2.Cheah Been Tin 1:05:58,  3.Tham Pei Ling 1:12:12.

Senior Veteran (50+):  1.Kamala Devi 1:04:45,  2.Kang Bee Looi 1:08:17,  3.Irene Yew Me 1:10:06, 4.Lee Yau Heng 1:11:51;

NIVELLES  Belgium,  23 June 2012  “26th Meeting International de la Ville de Nivelles”

WOMEN
PV        5, Roslinda Samsu  4.00.

SINGAPORE,  23-24 June 2012  “SAA Track and Field Series 5 Meet 2012”
-best results of Malaysian athletes;

MEN
100m    (23) 4h3, Mohd Zabidi Ghazali 11.07 /-1.0
400m    (23) 1.Kannathasan s/o Subramaniam 49.52.
110mh  (24) 1.Mohamad Rohaizad Jamil 14.88 /+1.3

WOMEN
400m    (23) 1.Nurul Faezah Asma Mazlan 58.19, 2.Ganthimathi d/o Kumarasamy 60.42.

Ipoh,  23-24 June 2012  “Perak Open Athletics Championships”
-wind reading not reported, manual timing at several events, best results;

MEN
100m    (23)1.Mohd Fahmi Sakinin 11.09, 2.Mohd Faizal Mustafa 11.16, 3.Rehvan s/o Arumugam 11.27.
-heats   1h3 Hisyam Alias (93) 10.7, 2h3 Rehvan s/o Arumugam 10.9.       
200m    (24) 1.Muhammad Azam Masri (Mal/96) 22.47, 2.Muhammad Amir Syahmi (Prk/95) 22.67.
-sf-       1s1 Muhammad Amir Syahmi (Prk/95) 22.49; 1s3 Muhammad Azam Masri 22.52 (Mal/96);
400m    (24) 1.Schzuan Ahmad Rosely (Mal) 48.05, 2.Yuvaaraj s/o Panerselvam 48.10, 3.Harmizi Arobi 49.91.
-heats-  1h1 P.Yuvaaraj 50.36, 2h1 Aravinther (??) 50.51;  1h3 Harmizi Arobi 50.23, 2h3 Muhammad Ikhwan Safwan Zainuddin (95) 50.54; 1h5 Badrul Hisyam Abd Manap (Mal/97) 50.65;
800m    (23) 1.Nik Hafiz Nik Mohamad 1:57.77, 2.V.R Jeeventhiran (Prk/94) 1:58.27, 3.Saarvin s/o Chinathamby (93) 2:00.07, 4.Mohammad Helmi Azri Suhaimi (Ter/??) 2:00.40.
1500m  (24) 1.Nik Hafiz Nik Mohamad 3:57.07, 2.Saranraj s/o Sivamani (Pah/95) 3:57.40, 3.Kesavan s/o Maniam (Prk) 4:02.46, 4.Mohammad Helmi Azri Suhaimi (Ter/??) 4:13.41.
5000m  (23) 1.Thevan Raju (Nse/??) 16:36.59.
3000mSt (24) 1.Ahmad Luth Hamizan 9:44.2.
110mh  (24) 1.Mohd Ajmal Aiman Mat Hassan (93) 14.92, 2.Alif Ashraf Mohd Razali (94) 15.07.
400mh  (23) 1.Mohd Baihaqi Razlan (93) 53.92, 2.Muhammad Khairul Azhar Abdullah (Ter/93) 54.53, 3.Herwan Syah Ramli (93) 56.29, 4.Syed Mohd Rizal Syed Alwi 56.39.
-semis   1s2 Mohd Baihaqi Razlan (93) 54.84, 2s2 Muhammad Khairul Azhar Abdullah (Ter/93) 
             54.97.

HJ    (23) 1.Muhammad Ashraf Saipu Rahman (94) 2.07, 2.Nauraj Singh Randhawa 2.01, 3.Kashvinder Singh (95) 1.98, 4.K.Prakash (95) 1.95, 5.Mohd Faizal Mustafa 1.90, 6.Md Firdaus Abd Ghani (Prk/94) 1.90, 7.Mohd Syahrul Rizal (Prk/93) 1.90.
LJ      (23) 1.Luqman Hakim M.Ramlan (Kul/95) 7.12, 2.Pang Li Chong 7.09, 3.Mohd Faizal Mustafa 7.02.
TJ         (24) 1.Muhammad Hakimi Ismail 15.46.
SP      (23) 1.Mohd Alif Hanif Mohd Affendi (Ter) 14.08, 2.Mohd Shahul Iqmal Baharuden (94) 13.32, 3.Ong Chin Yong (94) 12.75, 4.Tan Lit Wern (Mal/??) 12.51.
DT        (24) 1.Mohd Firdaus Jamen (prk) 39.83, 2.Mohd Azwan Fahmi Zuhairi 37.56, 3.Tang Zhi Min (Kul) 35.47, 4.Mohammad Alif Hanif Mohd Afandi (Ter) 35.47, 5.Anizam Zakaria 34.40.
HT        (23) 1.Ng Chee Chew (Prk) 45.05.
JT         (23) 1.Muhammad Rozaini Subki (Prk) 51.30, 2.Shahrul Nizam Azmi (Prk/??) 50.17.

10000m W (24) 1.Mohd Shamrin Aris (Prk/94) 50:35.5, 2.Mohammad Afiz Firdaus Kamarazan (96)
51:10.7, 3.Mohd Syahmi Syukri (Prk/94) 51:14.2.
4x100m (24) 1.Terengganu Team 49.81.
4x400m (23) 1.Terengganu Team 3:19.65, 2.Wilayah Persekutuan Team 3:19.90, 3.Sukma Perak 
              Team 3:21.57, 4.Negeri Sembilan Team 3:22.44. 

WOMEN
100m    (23) 1.Noor Amira Mohd Nafiah 12.32, 2.Siti Nurhayati Zulkifli (Ter?/?) 12.99.
200m    (24) 1.Komalam Shally d/o Selveratnam 25.62, 2.Nur Farhana Musa (Ter/93) 26.22, 3.S.V.Jocelyn (Prk/96) 26.75.
-sf-       1s2 S.V.Jocelyn (Prk/96) 26.61;  1s3 Nur Farhana Musa (Ter/93) 26.44; 1s4 S.Komalam Shally 25.88;
400m    (24) 1.Loo Wai Ling (Kul/96) 60.93, 2.Lau Kah Lin (Sel) 61.49.
-sf-       1s2 Nurul Assikin Rasid 58.9.
800m    (23) 1.Herma Nurul Ain (Ter/94) 2:32.31.
1500m  (24) 1.Cheong Han Yi (Sel/97) 5:25.07.
5000m  (23) 1.Nur Aisyah Ahmat (94) 21:05.40.
3000mSt (24) 1.Sri Suganya (Sel/93) 12:51.7, 2.Nurhidayah Ahmad (Ked/94) 13:10.7, 3.Lung Kar 
            Chee Kul/jr) 13:41.7. 
100mh  (24) 1.Raja Nursheena Raja Azhar 14.40.
-sf-       1s2 Raja Nursheena Raja Azhar 14.77;
400mh  (23) 1.Wong Pui Yee  (Kul/95) 65.77, 2.Nur Fatiemah Alboharie (Mal/95) 67.22, 3.Chew Seh Yen (Prk/94) 67.35, 4.Saidatul Izatti Suhaimi (Prk/96) 68.95.

HJ     (23) 1.Yap Sean Wee (Kul/95) 1.70 (10th= on MAS All-Time Lists), 2.Nurul Falena Gunasekara (95) 1.55, 2.Chang Shing Yin (96) 1.50.
LJ         (23) 1.Siti Zubaidah Adabi 6.15/nwi (2nd on MAS All-Time Lists), 2.Noor Amira Mohd Nafiah 6.00/nwi (7th on MAS All-Time Lists), 3.Ng Khai Lee 5.43, 4.Kirthana d/o Ramasamy (Prk/97) 5.36.
TJ         (24) 1.Nur Izzati Akmal Nazrilazdin (96) 11.33.
SP         (24) 1.Nur Sayidah Ramli (Sel) 11.58, 2.Bibi Nuraishah Ishak (95) 10.81, 3.Choo Kang Ni (Sar/94) 10.71.
DT        (24) 1.Choo Kang ni (Sar/jr) 37.95, 2.Loo Li Jun (jr) 34.59, 3.Nurulbayah Md Mokhtar (Prk) 32.41.
HT        (23) 1.Linda Tan Ling Hwa (Prk/95) 38.29, 2.Nur Shafina Hasnol (Mal/95) 34.13, 3.Nur Fazira Jalaluddin (Sel/95) 33.37.
JT         (23) 1.Nur Aqilah Amran (Prk/96) 38.52.

5000m W (24) 1.Elena Goh Ling Yin (96) 26:58.9, 2.Pua Ling En (95) 27:17.7, 3.Aina Fadhlin 
            Syahminn Abas (97) 29:36.2. 
4x100m (24) 1.Perak Team 42.92.
4x400m (23) 1.Wilayah Persekutuan Team 4:05.47, 2.Sukma Perak Team 4:06.14.

Kuala Lumpur, 24 June 2012  “Kuala Lumpur International Marathon 2012”
Standard Chartered Kuala Lumpur International Marathon (SCKLM) 2012 with participants of around 28,000 runners (Marathon- 3100, H-Mar- 5800) competed in different categories. Detailed results (& official intermediate times at 30km, 21km, 10km) as follows;

MEN
Marathon
                                                            Marathon           30km                H-Mar               10km
1.Kennedy Kiproo Lilan (Ken)                  2:14:46 CR       1:36:09             1:05:41             32:47   
2.Charles Mwai Kanyao (Ken)                 2:15:23             1:36:11             1:05:44             32:51
3.Japhet Kipchirchir Kipkorir (Ken)           2:16:38             1:36:09             1:05:41             32:44
4.Linus Kipkosgei Manyo (Ken)                2:17:36             1:36:12             1:05:44             32:48
5.Alex Melly (Ken)                                  2:19:01             n/a                   n/a                   n/a
6.Wilson Chepkwony (Ken)                     2:21:07             1:36:11             1:05:43             32:49
7.Vincent Krop Nyemwai (Ken)                2:21:23             1:37:47             1:05:49             32:50 
8.Nakachew Mengist Negusse (Eth) 2:29:37,  9.Stanley Tarus (Zim) 2:35:04,  10. Tarus Samwell Kipchirchir (Ken) 2:35:06;

CR = Course Record (Meet Record), & the fastest marathon time ever recorded on Malaysian soil = Malaysia’s All-Comers Record.

Marathon / Malaysian
1. Shaharudin Hashim 2:42:28,  2. Fabian Osmond Daimon 2:49:02,  3. Foo Gen Lin 2:54:02,  4. Lili Suhairi Md Yang Ghazali 2:54:14,  5. Jasni Khairil Jamaluddin 2:56:12,  6. Subramaniam s/o Rangar 3:00:20,  7. Chaless s/o Sivasanngaran 3:01:12,  8. Ow Yong Jin Kuang 3:02:08;

Marathon / Veteran 
1. Junichiro Adachi (Jpn) 2:45:15,  2. Mark Williams (Gbr) 2:48:57,  3. Luc Bodart (Aus) 2:54:43,  4. Prasoet Phaisan (Tha) 3:02:35,  5. Akihiko Sugiura (Jpn) 3:03:38,  6. Shigeto Hirase (Jpn) 3:13:56,  7. Mohd Puzi Olah (Mas) 3:15:18,  8. Mohamad Omar (Mas) 3:18:33,  9. Hamidon Sabino (Mas) 3:18:51;

Half Marathon
1. Joseph Mwangi Ngare (Ken) 1:06:23,  2. Bernard Mwendia Muthoni (Ken) 1:06:28,  3. Andrew Kipkemei Mutai (Ken) 1:08:12,  4. Charles Kipkorir Kipsang (Ken) 1:09:28,  5. David Mutai (Ken) 1:09:44,  6. Ezekiel Kipkosgei Ruto (Ken) 1:13:25,  7. Lim Kien Mau (Mas) 1:16:35,  8. Ivan Low (Sin) 1:21:05;

Half Marathon / Veteran
1. Gavin Bong Chun Jin (Mas) 1:23:50,  2. Ramakrishnan s/o Manikam (Mas) 1:25:03,  3. Moey Wooi San (Mas) 1:29:45,  4. Predatangkijmongkol (Tha) 1:32:21,  5. Ramasamy s/o Subramaniam (Sin) 1:35:04,  6. Tan Eng Huat (Mas) 1:35:15,  7. Silahuddin Salim (Mas) 1:35:36,  8. Damian Baynes (Aus) 1:35:58;

10km (actual distance 10.6km)
1. Venugopal s/o Rajendran (Mas) 35:56,  2. Muniandy s/o Ramadass (Mas) 36:55,  3. Teh Kuok Yuen (Mas) 37:07,  4. Fang Jian Yong (Sin) 37:35,  5. Chan Alfred Hon Man (Hkg) 37:35;

10km / Veteran (actual distance 10.6km)
1. Lim Khon Sengcasey (Mas) 39:56,  2. Ong Chin (Mas) 40:45,  3. Chuah Kean Kok (Mas) 41:40,  4. Karmukilan s/o Maniam (Mas) 42:37,  5. Takimoto Shingo (Jpn) 42:41;

WOMEN
Marathon
                                                            Marathon           30km                H-Mar               10km
1. Elizabeth Jeruiyot Chemweno (Ken)     2:40:25             1:55:14             1:21:43             43:16
2. Tigist Memuye Gebeyahu (Eth)            2:40:34             1:55:13             1:21:43             43:15
3. Rose Kerubo Nyangacha (Ken)            2:41:01             1:55:37             1:21:43             43:16 
4. Irene Mogaka Kemunto (Ken)              2:41:15             1:55:20             1:21:43             43:17
5. Margaret Wangui Njuguna (Ken)          2:43:08             1:56:15             1:21:43             43:16 
6. Truphena Tarus (Ken) 2:45:34,  7. Eunice Nyawira Muchiri (Ken) 2:50:59,  8. Neo Jie Shi (Sin) 3:28:03;

Marathon / Malaysian
1. Ling Mee Eng 3:36:49,  2. Emelyne Teo Jia Wei 3:39:37,  3. Megan Foo Bee Fon 3:40.17,  4. Cheah Meei Meei 3:42:13,  5. Loh Chooi Fern 3:43:54,  6. Yee Pei Ni 3:44:48;

Marathon / Veteran 
1. Julie Foreman (Gbr) 3:18:34,  2. Yasuko Hosotani (Jpn) 3:35:07,  3. Ling Mee Eng (Mas) 3:36:49,  4. Yong Lai Chee (Sin) 3:51:07,  5. Choong Swee Ying (Mas) 3:51:20,  6. Yeung Mei Lun Melissa (Hkg) 3:55:40,  7. Chng Lay Khim (Mas) 3:57:08,  8. Lee Khum Chiew (Mas) 3:57:23;

Half Marathon
1. Esther Wambui Karimi (Ken) 1:19:38,  2. Alice Kabura Njoroge (Ken) 1:23:39,  3. Unik Setyarini (Ina) 1:32:00,  4. Anne Qi Hui Date (Sin) 1:33:05,  5. Cynthia Keter (Ken) 1:36:44,  6. Ailyn M.Arjona (Phi) 1:47:11,  7. Chen Zhilei (Sin) 1:49:36,  8. Azlinawati Husain (Mas) 1:49:44;

Half Marathon / Veteran
1. Emer Breen (Gbr) 1:36:34,  2. Susan Khoo (Gbr) 1:37:55,  3. Sandrine Sarfati Dulion (Fra) 1:53:32,  4. Tina Munro (Gbr) 1:55:07,  5. Sivabhalini d/o Thevendiraraj (Mas) 1:55:39,  6. Clarena Khoo Su Leng (Mas) 1:55:47;

10km (actual distance 10.6km)
1. Yuan Yufang (Mas) 42:40,  2. Pamela Chia (Sin) 43:00,  3. Karen Geh Cheng Hoon (Mas) 50:15,  5. Chen Weiping (Sin) 50:22;

10km / Veteran (actual distance 10.6km)
1. Rachel Pepper (Nzl) 47:14,  2. Sophie Buddell (Gbr)  49:35,  3. Lai Yook Ching (Mas) 51:43,  4. Tan Pei Leng (Mas) 52:08,  5. Lim Hui Choo (Sin) 52:55;

Delayed results;
Ipoh,  18-21 April 2012  “56th Perak State Schools Athletics Championships”
-schools competition, with different categories, all athletes born 1994 or after, best results as follows;

BOYS
Junior / Under 18 (16-18 years)
100m    (19) 1.Muhd Amir Syahmi Kamarudin 11.0.
200m    (21) 1.Muhd Amir Syahmi Kamarudin 22.1.
400m    (20) 1.Jeevinthiran 51.3.
800m    (19) 1.Jeevinthiran 1:59.9.
1500m  (19) 1.Jeevinthiran 4:13.1, 2.Kaviarasan s/o Jayashanker 4:14.4.
5000m  (21) 1.Kaviarasan s/o Jayashanker 16:39.1.
3000mSt (18) 1.Kaviarasan s/o Jayashanker 10:14.6, 2.Kugapperiyan Rao s/o Apparao 10:32.2.
HJ         (21) 1.Kasvinder Singh s/o Swant Singh 1.93.

Youth / Under 15 (15 years)
100m    (19) 1.Ahmad Fikri Hakim Abdul Manan 11.1, 2.Cheah Yau Chung 11.1.
200m    (21) 1.Ahmad Fikri Hakim Abdul Manan 22.4, 2.Cheah Yau Chung 22.6.
400m    (20) 1.Cheah Yau Chung 51.5.
5000m W (19) 1.Mior Muhammad Amerul Mohd 26:28.18.

GIRLS
Junior / Under 18 (16-18 years)
100m    (19) 1.Kang Woan Yee 12.8.
200m    (21) 1.Jocelyn Samson Vallabouy 26.0, 2.Kang Woan Yee 26.5.
800m    (19) 1.Munirah Ha Ali 2:31.9.
3000m  (21) 1.Yoghaneeswary d/o Muniandy 12:02.7, 2.Hemavathy d/o Selvam 12:09.3.
400mh  (21) 1.Saidatul Izzati Suhaimi 68.7.
HT        (21) 1.Linda Tan Ling Hwa 39.48.
JT         (21) 1.Nuraqilah Amran 31.38.

Youth / Under 15 (15 years)
100m    (19) 1.Kirthana d/o Ramasamy 12.7.
200m    (21) 1.Kirthana d/o Ramasamy 26.0.
200mh  (21) 1.Nor Haswani Abd Harris 29.8.
HJ         (19) 1.Nur Syahirah Osman 1.56.
LJ         (20) 1.Kirthana d/o Ramasamy 5.50.

Additions and corrections to;
MAS Athletics Results No 7;

Kuala Lumpur, 9-10 June 2012 “73rd Selangor State Championships 2012”
MEN
(10) 1.Matthew Goh Yu Jie (SINGAPORE) 7.27/+0.7  (NOT Stefan Tseng Ke Cheng)

* * * * * * * * * * * * *
Acknowledgments to;
Mr. Ng Yet Seng (Perak),  Mr S.O Appan (Perak),  Mr Mohamad Shahruddin (SIN),  Winfried Kramer /NR for All Countries (GER),  Mr Mirko Jalava /Tilastopaja (FIN),

Post a Comment

STATISTICS

STATISTICS

STATISTICS

STATISTICS

STATISTICS

STATISTICS

STATISTICS

STATISTICS

ARCHIVES

Copyright © 2009-2014, AdrianSprints.com . All Rights Reserved . Policy . Term of Use
Sports Top Blogs Sports blogs & blog posts Free Web Stats

Back to TOP