53rd Malaysian Schools Track & Field Championship 2011, Ipoh Perak - Results Day 4 AM

>> May 24, 2011

Fourth day results (morning session) at the 53rd Malaysian Schools Track and Field championship in Ipoh, Perak.

Click the links below for other sessions' results:


RESULTS:  DAY 1 AM, DAY 1 PM, DAY 2 AM, DAY 2 PM, DAY 3 AM, DAY 3 PM, DAY 4 AM, DAY 4 PM , DAY 5


HEPTATHLON MALE OPEN

1         MUHAMAD AZHAR BIN AHMADPERAK6.41 m 677 (2315) 
2
SIA JOO YAOSELANGOR6.14 m 617 (3159) 
3
MOHD KHAIRUL LIZAM BIN KEFALIPERLIS6.09 m 606 (2668) 
4
HILLARY ENCANA AK UKATSARAWAK6.06 m 600 (2747) 
5
MUHAMMAD SYAHRUL BIN TAHIRJOHOR5.83 m 550 (2637) 
6
MUHAMMAD AZWA BIN ABDULLAHKELANTAN5.76 m 535 (2559) 
7
CHOO MEN YUANPERAK5.72 m 527 (2539) 
8
SELVISTER BIN YAMUDSABAH5.70 m 523 (2808) 
9
TAN KEEN FAISELANGOR5.67 m 516 (2737) 
10
MOHAMAD SHAHIRAN BIN MOHD FAUZI         TERENGGANU              5.61 m 504 (2639) 
11
MOHAMAD FAEZMAL BIN MOHAMAD JAFARJOHOR5.58 m 498 (2573) 
12
MOHD TAUFIK BIN WANDIKELANTAN5.57 m 496 (2210) 
13
AZAHARI BIN RADZALIPERLIS5.56 m 494 (2004) 
14
HO JIA FENGW.PERSEKUTUAN5.51 m 483 (2256) 
15
FRANKLYN ANAK TUHAHSARAWAK4.85 m 354 (2433) 
-
TANG ZHI HANW.PERSEKUTUANDNS DNS 
-
ABDUL MUHAIMIN ASYRAF BIN ROSLITERENGGANUDNS DNS 

DISCUS THROW F18
1        LOO LI JUNSARAWAK37.01 m 
2
BIBI NURAISHAH BT ISHAKKELANTAN32.48 m 
3
CHOO KANG NIJOHOR31.12 m 
4
ANNBELLA BONG LU NASARAWAK31.02 m 
5
FRONEKA MAILSABAH28.57 m 
6
WAN POOI MUNPULAU PINANG28.49 m 
7
NUR AMIERA FAZLIN BT KAMARUDIN                        NEGERI SEMBILAN                       27.92 m 
8
MARDIANA BINTI ABD MANAFPAHANG26.47 m 
9
MARIA MELISA BT MOHD MOHTIARNEGERI SEMBILAN24.80 m 
10
ANNIE KEW MUI LINPERAK24.75 m 
11
THEODORA EVE R. AMANDUSLABUAN24.68 m 
12
LINDA TAN LING HWAPERAK23.65 m 
13
NURFAZIRA JALALUDINSELANGOR23.52 m 
14
NURSHAFINA BINTI HASNOLMELAKA21.80 m 
15
TAN XIN YIPULAU PINANG16.01 m 

SHOT PUT F12
1         GRACE WONG XIU MEISARAWAK11.96 m RB 
2
CHOO JIA YI               NEGERI SEMBILAN                  10.37 m 
3
PAVITHRAA DEVI A/P JAYAINDRAANPULAU PINANG9.70 m 
4
NORHASHIMA BT. MOHD SHAHRILSELANGOR9.57 m 
5
VOON VUI WEISARAWAK9.55 m 
6
WANG ZI QIJOHOR8.61 m 
7
SITI INTAN NAJIHA BINTI ROSLITERENGGANU8.59 m 
8
JOAN WEE PHEI XUENKELANTAN8.45 m 
9
SITI NURAZIRA MOHD NASIRPERAK8.20 m 
10
NOOR AZLIN BINTI ASPANLABUAN7.93 m 
11
NUR FATHONAH BINTI BADRULHISHAMPAHANG7.70 m 
12
LEE HUI YINGJOHOR7.40 m 
-
CHIN QI PINGPERLISDNS 
-
NUR ALYA AFRINA BT RUSLANKELANTANDNS 
-
SHIFA HUMAIRAH BT HUMAIDILAHPERLISDNS 

LONG JUMP F12
1        NOR MASYUNI ABDULLAHSELANGOR4.54 m 
2
NUR FAQIHAH BT RADUWANLABUAN4.48 m 
3
ELAINE YONG QIAN YINGSELANGOR4.48 m 
4
YONG CHIAN RUSARAWAK4.41 m 
5
NOOR AMY LIEYNA BINTI ISMAILTERENGGANU4.34 m 
6
ROSNIZA BT. ROSLITERENGGANU4.29 m 
7
GOOI CHI KUANPULAU PINANG4.29 m 
8
NURUL IMAN IDAFFI BT TAHIR                       NEGERI SEMBILAN                            4.18 m 
9
NUR ALIFFAH MASITAH BINTI AMERMELAKA4.02 m 
10
LAI HUI SHANNEGERI SEMBILAN3.99 m 
11
NIK NUR NASUHA MOHD SABRIPERAK3.96 m 
12
NUR ANIS FATIHAH BT MOHAMEDKELANTAN3.89 m 
13
HANY ADRINA BT AZHARJOHOR3.86 m 
14
NUR SHARMILA BT JOHARIKELANTAN3.85 m 
15
SITI NUR HANISAH BINTI HAMIDONJOHOR3.81 m 
16
WONG CHEN MUNW.PERSEKUTUAN3.80 m 
17
NURUL IZZAH BT MD NAZRIKEDAH3.76 m 
18
SO KEEW.PERSEKUTUAN3.72 m 
19
AIN'ASHYILAH BT ISMAILKEDAH3.66 m 
20
NG YU JIEPAHANG3.01 m 

HIGH JUMP M15
1         JONATHAN TINGGANG AK NGABANGSARAWAK1.85 m 
2
LEE KWANG HOWKELANTAN1.79 m 
3
MUHAMMAD NUR FITRI BIN NASHARUDDINPERAK1.79 m 
4
AZRUL AMINY B ZAINOLKEDAH1.79 m 
5
NORSHAFIEE BIN MOHAMAD SHAHJOHOR1.75 m 
6
MOHD ZULHELMI BIN ROSLITERENGGANU1.75 m 
7
RICHARD STANLEY AK NINASARAWAK1.75 m 
8
NANTHAKUMARAN A/L PAANERSELVAM                NEGERI SEMBILAN                    1.70 m 
9
FRANKLINE FERNANDEZ ANAK ANTHONYNEGERI SEMBILAN1.70 m 
10
MUHAMMAD FITRI IRFANW.PERSEKUTUAN1.70 m 
11
MUHAMMAD SYAZWAN BIN AHMADW.PERSEKUTUAN1.65 m 

400MH FINAL M18
1           MOHD FIRDAUS MUSAPERAK55.00 s 
2
MUHAMAD AMIRUDIN BIN MOHD JAMILPERAK56.13 s 
3
ARAFAT BIN MUDIRSELANGOR56.14 s 
4
MOHAMED FARHAN HAFSYAM BIN ZAHIDJOHOR56.29 s 
5
MOHAMMAD ERSYAD KAMIL BIN MOHAMMAD SYAFISELANGOR56.43 s 
6
NAJRUL ZARIAEIDIL BIN MAT NAJIDJOHOR57.28 s 
7
QHAIRUL AMAR BIN ABD AZIZLABUAN59.95 s 
8
MUHAMAD SYAUFIQ AMIRUL BIN BAHARI      NEGERI SEMBILAN          61.03 s 

400MH FINAL F18
1          LEONG ANN GIESELANGOR65.71 s 
2
FARINAH BINTI BASIRIN @ RIASINSABAH66.81 s 
3
HERMA NURUL AIN BINTI YUSOFTERENGGANU66.91 s 
4
SITI NURSYAFIQAH IDAYU BINTI MALIMARSABAH67.05 s 
5
ASFARINA JITWILSARAWAK67.18 s 
6
NUR AMALINA BINTI AZMANJOHOR67.33 s 
7
CHEW SEH YENPERAK70.45 s 
8
WONG PUI YEE                W.PERSEKUTUAN                         74.72 s 


200MH FINAL F15
1         LAYALIA BINTI RAMELI                                TERENGGANU                                    29.78 s 
2
NUR SYAFIQAH ANIS ABU BAKARJOHOR30.75 s 
3
JURAINI MAT ROZIPERAK31.13 s 
4
SHELMA SHARON AK ANTHONYSARAWAK31.61 s 
5
NISYA NAJIHA BINTI SHAKIMARPERLIS32.10 s 
6
JOEYNE ONG ZU YINGSELANGOR32.37 s 
7
HEZERINA RARANDISSABAH32.44 s 
8
NURAIN NAFISSA BINTI MUSAJOHOR33.31 s 

200MH FINAL M15
1            MOHAMMAD ALIF FATAH B ASMAVITERENGGANU26.08 s 
2
MOHAMAD AMMAR ZAKUAN BIN ZANUARJOHOR26.53 s 
3
MUHAMMAD AFIFI B MOHD FAUZIKEDAH26.57 s 
4
MUHAMMAD SYUKUR BIN MD JANIMELAKA26.85 s 
5
MUHAMMAD HAFIZ BIN MOHD RAZALISELANGOR27.31 s 
6
JEREMY BRANDON AK DANNYSARAWAK27.60 s 
7
MOHD ARIF B MOHD RAZALI     NEGERI SEMBILAN             28.00 s 
8
MUHAMMAD HARIS MURSHIDI B AHMAD SHALABAYPAHANG28.29 s 

800M FINAL F15
1        ANIES ZARRYNA BINTI 'AMDAN                             TERENGGANU                         2 m 22.84 s 
2
FARADILAH BT RAZNIESARAWAK2 m 26.23 s 
3
SALESNELLA GABISABAH2 m 27.94 s 
4
CHEONG HAN YISELANGOR2 m 32.20 s 
5
YOGHANEESWARY A/P MUNIANDYPERAK2 m 37.34 s 
6
MUNIRAH BINTI HA ALIPERAK2 m 38.04 s 
7
NUR AMIRA BT ZAINUDDINKEDAH2 m 40.03 s 
8
NURFATHIAH NAJAA BINTI ZOLKEPLIJOHOR2 m 45.95 s 

800M FINAL M15
1           LINGEASAN A/L SATHIAMOORTHI             NEGERI SEMBILAN                 2 m 2.87 s 
2
TONY AK GEOFFREYSARAWAK2 m 3.40 s 
3
PUTRA AZRUL SYAZWAN BIN AZMANSELANGOR2 m 5.49 s 
4
MUHAMMAD NABIL BIN MOHAMAD NIZARPERLIS2 m 5.77 s 
5
ANDERSON AHIT AK SAMSARAWAK2 m 8.47 s 
6
MOHD BAHARUDDIN BIN NORDINSABAH2 m 8.58 s 
7
LIM AUN HUIKEDAH2 m 9.65 s 
8
NUR HALIM BIN MOHD ARIFFPAHANG2 m 15.64 s 

800M FINAL F18
1          NIK NORZILAWATIE BT NIK WILKELANTAN2 m 25.38 s 
2
NUR HIDAYAH BT AHMADKEDAH2 m 27.41 s 
3
VIYIYAH A/P APPADOREYPERAK2 m 29.66 s 
4
LUNG KYE CHIN                       W.PERSEKUTUAN                        2 m 31.78 s 
5
TOK SWEE TEETERENGGANU2 m 32.14 s 
6
SURAYA BINTI MAHASINSABAH2 m 32.76 s 
7
HO SIEW HUASARAWAK2 m 33.76 s 
8
NORFAZIRA BINTI ASMADI HARJONOSABAH2 m 36.82 s 


800M FINAL M18
1          TAN WEI HENGKEDAH1 m 56.24 s 
2
KARTIRESAN A/L KANISONPAHANG1 m 56.50 s 
3
JEVENTHIRAN A/L VICTOR RAVINTHARANPERAK1 m 57.35 s 
4
NAGENDRAN AL JAYASANGKARKEDAH2 m 0.90 s 
5
DEKEESHGAAREN A/L SASIGARAN             PULAU PINANG                           2 m 1.04 s 
6
YUGENDRAN A/L MURUGANPERAK2 m 1.96 s 
7
SARANRAJ A/L SIVAMANIPAHANG2 m 2.65 s 
8
SARVEN KUMAR A/L SUBRAMANIAMSELANGOR2 m 4.70 s 

200M SEMIFINALS F12
SF 1
1        NOR HAZWANI BINTI ABD HARISPERAK27.91 s 
2
CYNTHIA ANNIE THOMASSABAH28.93 s 
3
NURASYIQIN BT MD SAADKEDAH29.06 s 
4
NURULHUDA BT ZAINOL RAZAK                            NEGERI SEMBILAN                              29.27 s 
5
NURFATIEAH BINTI ABDULLAHLABUAN30.68 s 
6
JOANNA FERNANDEZSELANGOR30.85 s 
7
JOCELYN CHONG YU JINGW.PERSEKUTUAN31.03 s 
SF 2
1          NURUL ATIKAH BT MOHD NAZROLKEDAH28.24 s 
2
KONG SIEW LINGSARAWAK28.67 s 
3
LEE YAN RUPERAK28.79 s 
4
NUR SHAFIRA BT MOHD SAPRITERENGGANU29.21 s 
5
NURMAIZATUL UMIRAH BT AB RAHMAN                  NEGERI SEMBILAN                    29.77 s 
6
SIVAMALAR A/P ANBALAGANPULAU PINANG29.87 s 
7
NUR AMISHA BINTI YUNOSLABUAN31.77 s 

SF 3
1          NURFATIHAH BINTI MOHAMAD EFFANDITERENGGANU28.25 s 
2
THEN YI CHIANSARAWAK28.86 s 
3
SITI NUR FATIHAH BT MOHD ZIDIKELANTAN29.00 s 
4
CHIN KE XIN                      PULAU PINANG                     29.67 s 
5
SYAZNIZA BINTI SAMSUDINJOHOR29.68 s 
6
ANNIE LIM JIA ERMELAKA30.08 s 
7
SYAFIKAH AZMEIDA BINTI ZULKIFLIPAHANG30.48 s 
SF 4
1          ELICE GRENGGORISABAH27.91 s 
2
NOOR YUSMARIZA BAHRINJOHOR28.51 s 
3
ARDIANIELFARINA BT JANIRIN                        SELANGOR                         29.21 s 
4
NURFARAH SYAHIRAH BINTI NAZARUDDINMELAKA29.80 s 
5
FAUZIEYAH BT HASSANKELANTAN31.18 s 
6
GOO XIU PENGPAHANG31.72 s 

200M SEMIFINALS M12
SF 1
1          JOMINUS BIN JOSEPHSABAH25.21 s 
2
MUHAMMAD NUR ZULHAKIM B NORLIKEDAH26.06 s 
3
MUZZAMMIL IMMAN HIZZANY BIN ZALIZANPAHANG26.70 s 
4
RAJA ISKANDAR FARIZ B. RAJA BADIUL JAMALSELANGOR27.12 s 
5
MEHMED ZAIM ELQAYUM RAZALIJOHOR27.26 s 
6
MUHAMMAD FADHIL B. RAHIM                  TERENGGANU                  27.33 s 
7
ABDUL IRFAN ADLI BIN ABDULLAHPERLIS27.34 s 
SF 2
1         LOW ZHEN JIAJOHOR25.38 s 
2
HUANG KEE HUISARAWAK26.06 s 
3
MOHD SHAHMIL BIN SABDISABAH26.32 s 
4
MUHAMMAD FIRDAUS BIN MOHAMAD ALIPERAK26.45 s 
5
MUHAMAD FADHIL B. MOHAMAD RAZALISELANGOR26.47 s 
6
MOHD RANI BIN MUHAMAD SHUKORPERLIS27.03 s 
7
MUHAMMAD NIZAL HAKIM AL HAFIZ                  W.PERSEKUTUAN                     27.21 s 
8
SEOW ZUO YIMELAKA28.19 s 

SF 3
1        AZMEER SHAH BIN DARMAN SHAHPERAK25.40 s 
2
JINNY ANAK BENSONSARAWAK25.46 s 
3
MUHD IKMAL HAIKAL BIN ABDULLAHTERENGGANU26.49 s 
4
ADDY CHRISSE SAUBINMELAKA26.63 s 
5
MUHAMMAD AIMAN SHALIHINPAHANG26.81 s 
6
NG WEI LIANG                    W.PERSEKUTUAN                           26.98 s 
7
MUHAMMAD FITRI AMIN B SULAIMANKEDAH27.13 s 
8
GOH ZHEN SHENPULAU PINANG27.77 s 

200M SEMIFINALS F15
SF 1
1          SAIDATUL IZATTI BINTI SUHAIMIPERAK26.99 s 
2
CHAN YI JINGJOHOR27.33 s 
3
EVELYN ANAK FRANCISSARAWAK28.13 s 
4
SOH KIT YENGW.PERSEKUTUAN28.24 s 
5
TAN HARN CHIATPULAU PINANG28.73 s 
6
NUR HASMA SYAZIANA BT CHE HASHIMKELANTAN28.99 s 
7
SOPANA A/P VADIVELE                    NEGERI SEMBILAN                     29.51 s 
SF 2
1          LAYALIA BINTI RAMELI                           TERENGGANU                           26.77 s 
2
NORRIS FOOSARAWAK27.06 s 
3
AINA KASMUNI BT MOHD JAHUDIKELANTAN27.08 s 
4
KANG WOAN YIPERAK27.41 s 
5
KAVI ANJALI A/P RALINGAMPULAU PINANG28.04 s 
6
NURUL SYAFIKA BINTI MOHD RAZA  JOHOR28.05 s 
7           NAZATUL ASHIKIN BINTI RAZALIMELAKA29.55 s 

SF 3
1             NOR ASHIKIN BT MD ISAKEDAH27.01 s 
2
MAHAFIZATUL BINTI ABDUL MANAFPAHANG27.11 s 
3
NOOR EEWAN SYAFIQAH BIN MOHD SABRISELANGOR27.48 s 
4
NUR SHAHIRA BINTI MULIADITERENGGANU27.74 s 
5
LOO WAI LING                  W.PERSEKUTUAN                  28.30 s 
6
SITI NORAINI BINTI SIDEKPERLIS29.71 s 
7
SHARLENE TAYLABUAN30.55 s 

SF 4
1           NUR SABRINA BINTI RAMLISELANGOR27.46 s 
2
ANISCA CRISTEL BINTI PETRUSSABAH27.91 s 
3
NURUL ANIS FADZLIN BINTI CHE RASAIDIPERLIS27.97 s 
4
NURSYAFIQAH BT HARRISKEDAH28.10 s 
5
NURUL AZRIN BINTI AZLIMELAKA28.61 s 
6
NAANDANI A/P RAMESH                   NEGERI SEMBILAN                 28.78 s 
7
FATHIN FAQIHAH BINTI MOHD YUSUFSABAH28.85 s 

200M SEMIFINALS M15
SF 1
1         CHEAH YAU CHUNGPERAK23.46 s 
2
JUMAIL BIN PAWELSABAH23.78 s 
3
LINGEASAN A/L SATHIAMOORTHI                          NEGERI SEMBILAN                          23.86 s 
4
MIKEWELL MENGGA AK JULIANSARAWAK23.91 s 
5
MUHAMMAD AZAM BIN MASRIMELAKA24.30 s 
6
MAHA DEVAN A/L KUMARAGURUW.PERSEKUTUAN24.35 s 
7
GRAY NAVILLE PAYTON A/K KAPARJOHOR24.90 s 

SF 2
1         KU AMIR SYAZWAN B KU SHARIFKEDAH23.40 s 
2
MOHD HISYAM BIN RAMLISABAH23.62 s 
3
MUHAMMAD ARIB B. MOHAMMADTERENGGANU23.83 s 
4
MOHD NAJMIERUL HAKIMI BIN ROSLIJOHOR24.06 s 
5
ADAM FAIZ B MOHAMMAD ZAIDEE                      NEGERI SEMBILAN                        25.03 s 
6
MOHAMAD FAIZ BIN RIDZUANPERAK25.04 s 
7
MUHAMMAD AZRUL BIN AMRANLABUAN25.53 s 
8
JELANI AK EPITSARAWAK26.80 s 
SF 3
1         BADRUL HISYAM BIN ABD MANAPMELAKA23.37 s 
2
MUHAMAD ZULHAIRIE B FAUZIKEDAH23.64 s 
3
MUHAMMAD NURALIF BIN ZAKARIAPAHANG23.91 s 
4
ARVINTHRAN PILLAI                    W.PERSEKUTUAN                        23.93 s 
5
MOHAMAD ARIF BIN MOHAMADPULAU PINANG24.77 s 
6
MOHAMAD ASRI NIZAM BIN ABDULLAHTERENGGANU25.32 s 
7
TOMMY WONGLABUAN25.98 s 

HEPTATHLON MALE
EVENT NO 6 - JAVELIN THROW
1          MUHAMAD AZHAR BIN AHMADPERAK42.92 m 485 (2800) 
2
MUHAMMAD AZWA BIN ABDULLAHKELANTAN41.31 m 461 (3020) 
3
HILLARY ENCANA AK UKATSARAWAK39.31 m 432 (3179) 
4
SELVISTER BIN YAMUDSABAH37.31 m 403 (3211) 
5
HO JIA FENGW.PERSEKUTUAN36.04 m 385 (2641) 
6
MOHD KHAIRUL LIZAM BIN KEFALIPERLIS36.02 m 385 (3053) 
7
MOHAMAD SHAHIRAN BIN MOHD FAUZITERENGGANU35.27 m 374 (3013) 
8
TAN KEEN FAISELANGOR34.90 m 369 (3106) 
9
MUHAMMAD SYAHRUL BIN TAHIRJOHOR34.37 m 361 (2998) 
10
AZAHARI BIN RADZALIPERLIS33.86 m 354 (2358) 
11
MOHAMAD FAEZMAL BIN MOHAMAD JAFARJOHOR33.05 m 342 (2915) 
12
SIA JOO YAOSELANGOR33.01 m 342 (3501) 
13
MOHD TAUFIK BIN WANDIKELANTAN32.02 m 328 (2538) 
14
FRANKLYN ANAK TUHAHSARAWAK29.96 m 299 (2732) 
15
CHOO MEN YUANPERAK29.22 m 288 (2827) 
-
ABDUL MUHAIMIN ASYRAF BIN ROSLITERENGGANUDNS DNS 
-
TANG ZHI HAN     W.PERSEKUTUAN          DNS DNS 

200M SEMIFINALS F18
SF 1
1        GLORIA MARIE GEOFFREYSABAH27.09 s 
2
HAZWANI BINTI YUSRIPERLIS27.19 s 
3
NOR ASMI BINTI MAHARANITERENGGANU27.24 s 
4
NUR ZALIKHA BT ZAINAL RASHIDKEDAH27.26 s 
5
NUR AMELIANA BT NAZLY                         NEGERI SEMBILAN                               29.12 s 

SF 2
1       STEFBILCE SANDY STEPHENSABAH26.33 s 
2
NUR ASHIKIN BINTI JAMALMELAKA27.32 s 
3
NUR AMALINA BINTI TUGIMIN                             W.PERSEKUTUAN                                   27.43 s 
4
SHARMILA A/P SENDERA SEGERPERAK27.61 s 
5
RAJESWARY A/P PAYAPURYPAHANG27.91 s 
6
ONG SZE JINJOHOR29.16 s 

SF 3
1          SHARIFAH SHATRAH BT RAZALIKELANTAN26.58 s 
2
TANALAKSIUMY A/P MAHENTHIRAN RAYERPULAU PINANG27.09 s 
3
NUR AMIRAH AIDA BINTI KAMARUDINPAHANG27.38 s 
4
EUGENIA ANAK EDWIN GALANSELANGOR27.51 s 
5
TAN SUE CHIN @ CANDYJOHOR28.05 s 
6
NOR RAFFIZAH SHAFFINA BINTI MOHD RAFFIDI              W.PERSEKUTUAN               28.17 s 

200M SEMIFINALS M18
SF 1
1          MOHAMMAD ARIF ZULHILMI BIN ALETSARAWAK22.38 s 
2
MUHAMMAD AQMAL SAFUAN BIN HASANMELAKA22.92 s 
3
KHOR PENG YIPULAU PINANG23.03 s 
4
MUHAMMAD AZHAR B ABDUL GHANIKEDAH23.29 s 
5
MUHAMAD SAHRUL SAMALIJOHOR23.34 s 
6
MOHD FAIZUDDIN BIN MOHD ROSLAN                NEGERI SEMBILAN                    23.35 s 
7
MOHAMMAD AFIQ AFANDI B. CHE AZMANLABUAN23.48 s 
SF 2
1         SEBASTIAN LEE AZCONASABAH22.38 s 
2
REVIN A/L RAMUH                          W.PERSEKUTUAN                       22.50 s 
3
MUHD AMIR SYAHMI KAMARUDINPERAK23.12 s 
4
MOHAMMAD DANIEL BIN MOKHTARSELANGOR23.28 s 
5
NUR HASIF ASYRAF BIN ZULAZMIJOHOR23.39 s 
6
MUHD AIDI PUTRA BIN RAZALIMELAKA23.58 s 
7
MICHAEL ANSIE AK HILLARY JAWASARAWAK23.72 s 
SF 3
1           MUHAMAD AMIRUL MUKMIN BIN MOHD YUSMIZAPAHANG22.59 s 
2
ASIF FARHAN BIN ARSHADSABAH23.01 s 
3
MOHD IQBAL NAIM BIN MAZALISELANGOR23.09 s 
4
NAZRUL IZZAT B NAZARIKEDAH23.61 s 
5
WAN AHMAD AZFARUDDIN BIN AZIFPULAU PINANG23.67 s 
6
FARHAN IRFAN BIN ABU BAKARKELANTAN23.72 s 
7
KWONG KAR JUN       W.PERSEKUTUAN           23.87 s 
8
AKMAL HAKIM B. HALIMLABUAN24.07 s 

END - DAY 4 AM

See other sessions' results:  DAY 1 AM, DAY 1 PM, DAY 2 AM, DAY 2 PM, DAY 3 AM, DAY 3 PM, DAY 4 AM, DAY 4 PM , DAY 5

Post a Comment

ASIAN LEADERS (Men)

100m 9.91 Su Bingtian CHN, Madrid
200m 20.16 Xie Zhenye CHN, Osaka
400m 44.07 Abdalelah Haroun QAT, London
800m 1:45.65 Jinson Johnson IND, Guwahati
1500m 3:34.55 Sadik Mikhou BRN, Paris
5000m 13:01.09 Birhanu Yemataw BRN, Lausanne
10000m 27:38.16 Hassan Chani BRN, Maia
Mar 2:06.11 Yuta Shitara JPN, Tokyo
3000 Sc 8:22.00 Kosei Yamaguchi JPN, Abashiri
110mh 13.36 Ahmad Al-Mouaed KSA, Praha
400mh 46.98 Abderrahman Samba QAT, Paris
HJ 2.40 Mutaz Barshim QAT, Doha
PV 5.71 Xue Changrui CHN, Shanghai
LJ 8.47A Wang Jianan CHN, Guiyang
TJ 17.22 Dong Bin CHN, Eugene OR
SP 20.24 Tejinder Singh IND, Patiala
DT 68.85 Ehsan Hadidi IRI, Chula Vista CA
HT 78.18 Dilshod Nazarov TJK, Chorzow
JT 87.43 Neeraj Chopra IND, Doha
Dec 7948 Keisuke Ushiro JPN, Gotzis
20kmW 1:17:26 Eiki Takahashi JPN, Kobe
50kmW 3:44:25 Hiroki Arai JPN, Taichang
4x100m 37.85 Japan Team JPN, Osaka
4x400m 3:04.05 India Team IND, Gold Coast
RED = World Leader

STATISTICS

STATISTICS

ASIAN LEADERS (Women)

100m 10.99 Wei Yongli CHN, Resisprint
200m 22.73 Viktoriya Zyabkina KAZ, Almaty
400m 49.08 Salwa Eid Naser BRN, Monaco
800m 2:02.23 Manal Bahraoui BRN, Duffel
1500m 4:11.55 P.U Chitra IND, Guwahati
5000m 15:10.91 Rina Nabeshima JPN, Eugene OR
10000m 31:52.42 Mizuki Matsuda JPN, Yamaguchi
Mar 2:22.44 Mizuki Matsuda JPN, Osaka
3000 Sc 9:10.74 Winfred Yavi BRN, Monaco
100mh 13.08 Wu Shuijiao CHN, Shanghai
400mh 55.54 Aminat Odeyemi BRN, Goleniow
HJ 1.91 Nadzehda Dusanova UZB, Tashkent
PV 4.60 Li Ling CHN, London
LJ 6.64A Xu Xiaoling CHN, Guiyang
TJ 14.25 Olga Rypakova KAZ, Paris
SP 20.38A Gong Lijiao CHN, Guiyang
DT 67.03 Chen Yang CHN, Osterode
HT 75.02 Luo Na CHN, Halle
JT 67.69 Lu Huihui CHN, Halle
Hep 5898 Purnima Hembram IND, Guwahati
20kmW 1:26:28 Qieyang Shenjie CHN, La Coruna

Statistics


ARCHIVES

Copyright © 2009-2018, AdrianSprints.com . All Rights Reserved . Policy . Term of Use
Sports Top Blogs Sports blogs & blog posts Free Web Stats

Back to TOP